ARAMA

İLERİ OYUN YAZARLIĞI

Yeni Metin Yeni Tiyatro İleri Oyun Yazarlığı Atölyesi, Oyun Yazarlığı Atölyelerine katılmış  ve oyun metninin temel prensiplerine hakim fakat yazarlık alanında derinleşmek isteyen ya da bireysel olarak oyun yazan ve profesyonel desteğe ihtiyacı olan oyun yazarlarına açıktır.

Atölye programı özel olarak İleri Yazarlık için hazırlandı.

Atölye Kasım 2016Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Atölyeler GalataPerform’un Genel Sanat Yönetmeni Yeşim Özsoy önderliğinde şekillenecek. Yazar/yönetmen/oyuncu Yeşim ÖZSOY yurt içinde ve dışında farklı festivallerde ve etkinliklerde oyunları sahnelenen, oyunları farklı dillere çevrilen, Amerika’da Northwestern Üniversitesi Gösteri Sanatları Araştırmaları’nda yüksek lisans yapmış, Columbia Üniversitesi Tiyatro Tarihi ve Teorisi derslerinin yanı sıra Sarah Lawrence College’da Oyunculuk, Yazarlık ve Yönetmenlik Uygulamalı lisans eğitiminden dersler almış, Boğaziçi Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi Modern Dans Bölümü ve Studio Oyuncularında eğitmenlik yapmış çok yönlü, Afife ödüllü bir sanatçı.

Her sene atölye programının kemikleşmiş kadrosunun yanı sıra programa dahil olan misafir yazarlar yönetmenler ve oyuncular deneyim dersleriyle renk katıyor. Ayrıca her sezon yurt dışından gelen yazar ve yönetmenlerle bir uzun (master class) bir de kısa atölye program dahilinde.

Programın ana kadrosunda Yeşim Özsoy’un yanısıra Afife ödüllü, son dönemde oyunlarıyla parlayan yazar Ahmet Sami Özbudak ve İstanbul Üniversitesi Dramaturji Bölümünde doktora çalışmalarına devam eden yazar ve dramaturg Ferdi Çetin de var.

Atölye İçerik

Konsept Oluşturma, Yaratıcılık ve Metin (Yeşim ÖZSOY)
Karakter, Hikaye ve Mekan Avcılığı 2 (Ahmet Sami Özbudak)
21. Yüzyılda Oyun Yazarlığı (Ferdi Çetin)

Yurtdışından Misafir Eğitmenlerle Atölyeler 

 Bu sene programa dahil olacak yabancı eğitmenler Fransa, Polonya, İspanya’dan seçilecek. Geçmiş dönemlerde gelen oyun yazarları ve yönetmenler arasında Angels Aymar, Samuel Gallet, David Bobbee, Ronan Cheneau, Enzo Cormann, Joseph Maria Miro, Linda McLean, Peter Arnott, Dorota Maslowska, Gianina Carbunariu sayılabilir. İlerleyen zamanda ilan edilecek yurtdışından eğitmenler programın önemli bir parçası ve İleri Oyun Yazarlığın katılımcıları da bu atölyelere katılacak.

Haftalık Ders Programı

Her Cumartesi 15:30-18.30 arası

Aylık Ücret: 250 TL + KDV

Peşin ve taksitli ödemede kolaylıklar için bilgi alın. 0530 2602524.

Başvuru için: 

Başvurular için yenimetinyenitiyatro@galataperform adresine özgeçmişinizle birlikte en az 5 sayfa en fazla 10 sayfa olmak üzere yazdığınız bir oyundan bir bölümü 1 Eylül 2017 tarihine kadar yollayın.

Ücret ve detay bilgisi için arayın: 0530 260 25 24

SON BAŞVURU TARİHİ: 1 Eylül 2017

ATÖLYE BAŞLANGIÇ: Ekim 2017

GalataPerform‘un 2006 yılından beri yürüttüğü Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi Oyun Yazarlığı Atölyesi her sene yurt içinden ve yurt dışından profesyoneller ve eğitmenlerin ders verdiği bir program sunuyor. Senenin sonunda yazılan oyunlardan bir seçki ertesi sezon başlangıcında gerçekleşen Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali‘nde profesyonel yazar, yönetmen, dramaturg ve tabii seyirciyle oyun okuması formatında buluşma şansı kazanıyor. Ayrıca her sene belirlenen sayıda oyun yenimetin.com sitesinde e-kitap olarak yayınlanma hakkı kazanıyor.

 

NEREDEYİZ?

Adres:

Büyük Hendek Cad. No: 21/1 Galata Kuledibi, Beyoğlu, İstanbul

Telefon:

+90 212 243 99 91
+90 530 260 25 24

E-Posta:

info@galataperform.com