EĞİTMENLER

Yeşim ÖZSOY 

Boğaziçi Üniversitesi’nde Sosyoloji eğitimi alırken katıldığı Stüdyo Oyuncuları‘nda önce öğrenci sonra eğitmen ve oyuncu olarak devam etti. Chicago’da Northwestern Üniversitesi‘nde disiplinler arası bir bölüm olan Gösteri Araştırmaları Tiyatro Teorisi Bölümü‘nde yüksek lisans eğitimi aldı. Aynı bölümden Osmanlı Gösteri Sanatlarının Türk Tiyatro Tarihi Yazımındaki Yeri konulu tezi ile mezun oldu. İstanbul’a döndüğünden beri kendi yazıp yönettiği oyunları sahneledi. Yeşim Özsoy Gülan, Boğaziçi Üniversitesi’nde “Çağdaş Tiyatroda Akımları” dersi vermektedir.

Okan URUN

2001-2007 yılları arasında Paris Sorbonne Nouvelle Üniversitesi Tiyatro bölümünde Lisans ve  Yüksek Lisans eğitimi aldı. Aynı dönemde Paris Hector Berlioz Belediye Konservatuarı‘nın  Jean-Louis Bihoreau ve Michele Garay yönetimindeki Oyunculuk bölümüne devam etti. Yves Marc, Claire Heggen gibi isimlerle atölye çalışmaları yaptı. 2008’ten beri aralıklarla Maltepe Üniversitesi “Oyunculuk” bölümünde ders vermektedir.

Doç. Dr. Beliz GÜÇBİLMEZ

1996-2000 yılları arasında Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Dekoru ve Kostüm Tasarımı Bölümü‘nde araştırma görevlisi olarak çalışmasının ardından, 2000 yılında Ankara Dil, Tarih, Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’ne öğretim görevlisi olarak girdi. Kuramsal çalışmalarının yanı sıra, çevirmenlik ve oyun yazarlığı alanındaki çalışmalarını da sürdürmektedir.

Ferdi ÇETİN

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden 2010 yılında mezun oldu, aynı bölümde 2013’te “Gertrude Stein’ın Oyunlarında ‘Sürekli Şimdiki Zaman’” adlı teziyle yüksek lisans programını bitirdi. 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı tarafından her yıl düzenlenen Mina Urgan kısa öykü yarışmasında birincilik ödülü kazandı. 2013’te İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji bölümü doktora programına kaydoldu.