ARAMA

OYUNCULUK

GalataPerform‘un 2006 yılından beri yürüttüğü Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi OYUN YAZARLIĞI alanında pek çok ismi tiyatro dünyasına kazandırdı. GalataPerform’un eğitmen ekibi aynı projenin yeni bir parçası olan OYUNCULUK atölyesiyle sezona başlıyor.

Atölye programında yazarlar ve yönetmenlerle ortak alınan derslerde sahne bilgisi, dramaturji, metin okuma gibi konular konusunda bilgi alma imkanı olacak. Ayrıca her Perşembe gerçekleşen oyunculuk pratiği dersinde ses, diksiyon, beden çalışmaları yapılacak. Her sene atölyeler kapsamında yurt dışından gelen yazar ve yönetmenlerin dersleri de oyunculuk atölyesine katılanlara açıktır.

Atölye, GalataPerform’un Genel Sanat Yönetmeni Yeşim Özsoy önderliğinde şekillenecek. Yazar/yönetmen/oyuncu Yeşim ÖZSOY yurt içinde ve dışında farklı festivallerde ve etkinliklerde oyunları sahnelenen, oyunları farklı dillere çevrilen, Amerika’da Northwestern Üniversitesi Gösteri Sanatları Araştırmaları’nda yüksek lisans yapmış, Columbia Üniversitesi Tiyatro Tarihi ve Teorisi derslerinin yanı sıra Sarah Lawrence College’da Oyunculuk, Yazarlık ve Yönetmenlik Uygulamalı lisans eğitiminden dersler almış, Boğaziçi Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi Modern Dans ve Studio Oyuncularında eğitmenlik yapmış,  çok yönlü, Afife ödüllü bir sanatçı.

Kendini geliştirmek ve konservatuara hazırlıkta desteklemek isteyen tüm oyuncu adaylarına ve oyunculara açıktır.

Atölye sonunda sezon başında yer alan Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivalinde seçilen oyuncular görev alacaklardır. 

 ATÖLYE TAKVİMİ

Her Cumartesi 12:00-15:00 Yönetmenlerle ortak ders (Yeşim Özsoy, Emrah Eren ve misafir yönetmenler)

Her Çarşamba 19:00 – 22:00 Oyun Yazarlarıyla ortak ders (Yeşim Özsoy, Ferdi Çetin, Ahmet Sami Özbudak, Ozan Ömer Akgül, Prof. Dr. Beliz Güçbilmez ve misafir yazarlar)

Her Perşembe 19:00-22:00 Oyunculuk Ana Ders (Yeşim Özsoy ve misafir eğitmenler)

Başvuru için;

yenimetinyenitiyatro@galataperform adresine özgeçmişinizi gönderin ve randevu alın.

Ücret Bilgisi

350 tl + KDV
SON BAŞVURU: 24 EKİM
ATÖLYE BAŞLANGIÇ: 2 KASIM Çarşamba
Bilgi için arayın: 0530 2602524

NEREDEYİZ?

Adres:

Büyük Hendek Cad. No: 21/1 Galata Kuledibi, Beyoğlu, İstanbul

Telefon:

+90 212 243 99 91
+90 530 260 25 24

E-Posta:

info@galataperform.com