ARAMA
ATÖLYEYMYT

Oyun Yazarlığı

GalataPerform‘un 2006 yılından beri yürüttüğü Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi‘nin OYUN YAZARLIĞI ATÖLYE programı bu sene Kasım 2016-Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Atölyelere başvuru süreci 1 Eylül 2017’ye kadar devam edecektir. Oyun Yazarlığı Atölyelerinin katılımcıları Ekim ayından itibaren GalataPerform’un Genel Sanat Yönetmeni, oyun yazarı ve yönetmen Yeşim Özsoy’la birlikte Ekim 2017-Mayıs 2018 arasında 8 aylık atölye programına başlayacaklar. Atölyenin ana kadrosunda İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nden Ozan Ömer Akgül ve yazar/dramaturg Ferdi Çetin‘in yanı sıra oyunları, yazıları ve akademik çalışmalarından bildiğimiz Prof. Dr. Beliz Güçbilmez, son dönem oyunlarıyla parlayan oyun yazarı Ahmet Sami Özbudak da yer almakta.

Atölye kapsamında gelen misafir yazar ve yönetmenlerin deneyim derslerinin yanı sıra her sene yurt dışından gelen yabancı yazar ve yönetmenlerle bir uzun soluklu (masterclass) atölye ve bir kısa atölye de programa dahil oluyor.

Atölye yöneticisi Yeşim Özsoy, yurt dışında farklı festivallerde ve etkinliklerde oyunları sahnelenen, oyunları farklı dillere çevrilen, Amerika’da Northwestern Üniversitesi Gösteri Sanatları Araştırmaları’nda yüksek lisans yapmış, Columbia Üniversitesi Tiyatro Tarihi ve Teorisi derslerinin yanı sıra Sarah Lawrence College’da Oyunculuk, Yazarlık ve Yönetmenlik Uygulamalı lisans eğitiminden dersler almıştır. Boğaziçi Üniversitesi ve Studio Oyuncuları’nda eğitmenlik yapmış olan GalataPerform’un Genel Sanat Yönetmeni çok yönlü ve Afife ödüllü bir sanatçı.

Atölye İçeriği

Yaratıcı Yazarlık (Yeşim ÖZSOY)
Yazı ve Egzersiz (Ahmet Sami Özbudak)
Dramaturji (Ozan Ömer Akgül)
Çağdaş Metne Bakış (Okan Urun)
Modern Tiyatro ve Ötesi (Ferdi Çetin)
Oyun Yazarlığı Giriş (Beliz Güçbilmez)

Yurtdışından Misafir Eğitmenlerle Atölyeler

Bu sene programa dahil olacak yabancı eğitmenler Fransa, Polonya, İspanya’dan seçilecek. Geçmiş dönemlerde gelen oyun yazarları ve yönetmenler arasında Angels Aymar, Samuel Gallet, David Bobbee, Ronan Cheneau, Enzo Cormann, Joseph Maria Miro, Linda McLean, Peter Arnott, Dorota Maslowska, Gianina Carbunariu sayılabilir. İlerleyen zamanda ilan edilecek yurtdışından eğitmenler programın önemli bir parçası ve Oyun Yazarlığın katılımcıları da bu atölyelere katılacak.

Atölye Programı

Her Çarşamba 19:00-22:00
Her Cumartesi 15:30-18:30

Ücret: Aylık 350 TL

Peşin ve taksitli ödeme kolaylıkları için arayın 0530 2602524. 2017-2018 sezonu için 2 adet yüzde 50 ve 1 adet de yüzde yüz burs imkanı verilecektir.

Erken kayıt yapılırsa yani Haziran-Ağustos 2017de kaydınız gerçekleşirse toplu ödemede yüzde 15 indirim olacaktır.

Başvuru için:

Burs başvuruları için yenimetinyenitiyatro@galataperform adresine özgeçmişinizle birlikte en az 5 sayfa en fazla 10 sayfa olmak üzere yazdığınız bir oyun veya metinden belirlediğiniz bir bölümü 1 Eylül 2017 tarihine kadar yollayın.

ATÖLYE BAŞLANGICI: EKİM 2017

NEREDEYİZ?

Adres:

Büyük Hendek Cad. No: 21/1 Galata Kuledibi, Beyoğlu, İstanbul

Telefon:

+90 212 243 99 91
+90 530 260 25 24

E-Posta:

info@galataperform.com