biriken / Yakındoğu’da İhanet

biriken, Özen Yula’nın metni “Yakındoğu’da İhanet”i ilk temsilinden beş yıl sonra 24 Ocak 2014 Cuma GalataPerform’da oynuyor. 

“Yakındoğu’da İhanet”, Özen Yula’nın paranoyadan şizofreniye geçen bir toplumun izdüşümlerini yansıttığı “Yakındoğu” üçlemesinin ilk oyunu. ‘biriken’ topluluğunun rejisinde elli dakikalık monolog imgeler ve kelimelerin çarpışma alanına dönüşüyor; kişisel ve toplumsal felaketler, geçmiş ve gelecek birbirine karışıyor.

2008’den bugüne birçok mekân ve festival kapsamında sahnelenen oyunun video ve oyuncu birlikteliği üstüne kurulu yapısı gösterildiği her mekânda, içinde bulunduğu alana göre şekillendirildi.

Melis Tezkan ve Okan Urun’dan oluşan biriken’in “Yakındoğu’da İhanet”i ilk temsilinden beş yıl sonra 24 Ocak 2014 Cuma, 20:30’da GalataPerform’da seyirciyle buluşacak. Oyun Ocak ayından itibaren her ay bir temsille yeniden seyirciyle buluşacak.

Yazan: Özen Yula
Yöneten, Video, Oynayan: 
biriken (Melis Tezkan, Okan Urun) 
Prodüksiyon: biriken, Fransız Kültür Merkezi-İstanbul, Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul’un prova mekanı desteğiyle (2008)

Süre: 50 dakika

www.biriken.com 

Yakındoğu’da İhanet // Treachery in the Near East (2008) from biriken on Vimeo.