OKUMALAR

 

KAN

Yazan: Eser Rüzgar
Yöneten: Jale Karabekir
Oyuncular: Defne Halman, Deniz Elmas, Rukiye Yenigül

Bir psikiyatrın muayenehanesinde on yaşlarında, sürekli kollarını kanatan bir kız. Bizi sürece tanık eden oyun önce ürkek sessizlikler, sonra bölük pörçük anlatılanlarla Zehra’nın travmasına ulaşıyor. Psikiyatrın özel hayatıyla Zehra’nın gerçekliğinin karşıtlığını da sahneye taşıyan yapısıyla kişisel ve dolayısıyla toplumsal felaket üstüne bir oyun.

 

, babamın bana öğrettiği.

Yazan: Burak Apaydın
Yöneten: Sibel Arslan Yeşilay
Oyuncular: Evren Erler, Gökhan Bozkurt, Merve Engin, Serkan Altıntaş

Dişleri sökülüp, körfeze atılmış bir ceset: Ömer. Sıradana uyumlanamayan, insanın iç-dış ilişkisinin birincil işaretinin diş olduğunu düşünen, Ömer’e aşık bir genç: Batuhan. Olanın önüne geçemeyen, arkadaşını dinlemesini bilen bir arkadaş: Lena. Parçalı yapılı oyun korkunç bir eylemin arkasındaki kırılgan ruhların hikayesi.

 

SOĞUK

Yazan: Beyza Hüseyinoğlu
Yöneten: Kemal Başar
Fotoğraflar: Serhan Oksay
Müzik: Can Atilla
Oyuncular: Pervin Bağdat, Reha Özcan

Yanlış anlamayla başlamış tuhaf bir ilişkinin iki kahramanı da çaresizdir. Bu çaresizliğin birbirine ittiği kadın ve erkek beklenmedik bir hesaplaşma yaşarlar. Savunmasız kalmakla cesaret arasındaki ince çizgiyi irdeleyen “Soğuk”, sevilmeyi bekleyenlerin ve sevmeyi bilmeyenlerin öyküsünü sahneye taşıyor. Bunu yaparken kadın ve erkek rollerini altüst ediyor.

 

2LOT 

Yazan: İbrahim Bal
Yöneten: Görkem Şarkan
Oyuncular: Esme Madra, Funda Eryiğit, Ulaş Tuna Astepe

Ölümün gerçekleştiği o son anda zaman yavaşlasa, hatta yayılsa ve kafamızdan geçenleri duysak nasıl olurdu? “2Lot”, finans dünyasında zirveye ulaşmış bir kadın; birçok hayranı olan, reklam filmlerinin aranan yüzü bir erkek oyuncu ve sıradan hayatının kalıplarını kıramadığını düşünen bir kadının son itirafları. Üçü de farklı ölümlerinin yarattığı uçuş hissiyle tıpkı bulutlar gibi farklı evrelerden geçip, zamanın normale döndüğü ve kaçınılmazın gerçekleştiği ana kadar sözün sarhoşluğunda gezinecekler.