İLETİŞİM VE YARATICILIK

Berna Tunalı ile İLETİŞİM VE YARATICILIK

“Kendimi Nasıl İfade Ediyorum?”
“Diğerleriyle Nasıl İletişime Giriyorum?”
“Dışarıdan Nasıl Algılanıyorum?”
“Yaratıcılığımı Nasıl Kullanabilirim?”
“Yeteneklerimi Nasıl Geliştiririm?”
“Korkularım ve Cesaretim?”
“İstediği hayatı yaratmak”
“İlişkilerde yaratıcılık”

 

Bilgi Üniversitesi’nin en popüler ve eğlenceli derslerinden biri olan “İletişim ve Yaratıcılık Atölyesi” şimdi GalataPerform’da. Eğlence ve içsel keşfin garanti olduğu atölyede, katılımcılar sanatın çeşitli dallarında pratik yapma, kendilerini tanıma ve geliştirme olanağını bulacak.

Atölyede amaç, katılımcının kendine dair farkındalık kazanması, özgünlüğünü ve yaratıcılığını kullanabilmesi, iletişim yeteneklerini geliştirmesi, kendini yaratıcı bir şekilde ifade etmesi, sorunlarına yaratıcı çözümler getirebilmesi, motivasyonunu artırabilmesidir Katılımcı aynı zamanda zihinsel ve fiziksel rahatlama teknikleri yoluyla stres yönetimi konusunda deneyim ve bilgi kazanacaktır.

Atölyede katılımcı, dans, oyunculuk, resim, öykü yazımı, fiziksel çalışmalar ve farklı teknikler aracılığıyla kendisini keşfeder ve farkındalık kazanır.

Yapılan grup çalışmaları, kişinin dış dünyada diğerleriyle yaşadığı iletişim ve ifade sorunlarına da çözüm üretmeyi ve gelişimi de amaçlar.

Kimin İçin?

Atölye, kendini ve yeteneklerini keşfetmek, iletişim becerilerini geliştirmek, kendini daha iyi ve yapıcı bir biçimde ifade etmek ve sanatsal alanlarda kendini bulmak isteyen herkese uygundur.

Programda Ne Var?

Nefes egzersizleri
Yoga Asanalar
Enerji ve ses çalışması
Rahatlama egzersizleri
İçimizdeki yargıç
Korku / Cesaret
“Kendi” olmak
İlişkide yaratıcılık
Kendini motive edebilmek
İfadede Özgürlük!
İfadede Yaratıcılık
Beden dili
Resim
Dans
Oyunculuk
Öykü
Ya başkaları?
Yaratmanın Keyfi

‪‪8 hafta toplam 24 saat
Pazartesi 19.00-22.00

Başlangıç Tarihi: 21 Aralık 2015 – 8 Şubat 2016
Ücret: 800 TL / YMYT Atölye Öğrencilerine indirimli 600 TL

Başvuru için özgeçmişinizi yenimetinyenitiyatro@galataperform.com adresine gönderin ya da 0530 260 25 24’ü arayarak ayrıntılı bilgi edinin.

 

BERNA TUNALI HAKKINDA

Galatasaray Lisesi’nde başladığı tiyatro çalışmalarını Ferhan Şensoy’la sürdürdü. Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümünü bitirdikten sonra New York HB Studio, Gene Frankel, Robert X Modica, New School, Tisch School’da oyunculuk, mizansen, dans, Meisner Technique eğitimi aldı. Paris 8 Universitesi’nde “Sinema ve Audiovisuel” Bölümünde yüksek lisans yaptı. Number One TV ve Discovery Channel Turkey’nin Genel Yönetmenliğini yaptı. Akademi İstanbul Gösteri Sanatları Bölümünü ve Bilgi Üniversitesi’nde “Yetişkinler İçin Sürekli Eğitim” sağlayan Bilgi Eğitim Kültür-Sanat Bölümünü kurdu ve başkanlığı yaptı. Bu kurumlarda ve Digital Film Academy İstanbul,  Craft Oyunculuk Atölyesi, Paris Theatre du Gymnase ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde  KAMERA ÖNÜ OYUNCULUK ve “İLETİŞİM VE YARATICILIK” dersleri verdi. Yönettiği 12″lik “NAMASTE” isimli kısa metraj filmi 11. Ankara Uluslararası Film Festivali Drama Dalında Birincilik ödülünü aldı. 2010’da Fransa’da IKSV ve Culture France’in düzenlediği “Türkiye Mevsimi” kapsamında Paris’te Theatre du Gymnase’da “Farklı Ama Aynı”, 2011’de yine Paris’te “IN&OUT” isimli oyunları ve 2011 Avignon Uluslararası Tiyatro Festivali’nde “Egoquantum” isimli müzikali sahneye koydu. Kurduğu BAGAJ ARTS bünyesinde,  2013’de İstanbul’da, yazıp yönettiği 16 kişinin yer aldığı “C-ESARET” isimli oyunu sergiledi.  2014-2015 arasında ise Kaş’ta gerçekleştirdiği “Oyunculuk Atölyesi” ne katılan amatör oyuncularla Kaş Anfi Tiyatro’da “ÇILGINLAR EVİ” isimli komediyi sahneledi. Halen oyuncu koçluğu yapıyor. Çeşitli dizi ve filmlerde oyunculuk ve oyunculuk koçluğu yaptı.