Senaryo Yazarlığı

10 HAFTALIK SENARYO ATÖLYESİ+ YAPIMCI

GalataPerform, katılımcıları gün be gün artan Senaryo Atölyesi’yle, sinema dünyasına yeni bir atölye formatı kazandırıyor. 2016-2017 kış dönemi kayıtlarımız başladı. Sınırlı sayıda öğrenci alınacaktır.

GalataPerform’da,10 hafta boyunca devam edecek olan atölyede, “Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku” filminin senaristlerinden Ceyda Aşar eğitim verecek. Film fikri ya da hikâyesi (sinopsis) olanlar, atölye süresince bunu geliştirerek, atölye sonunda yapımcı Marsel Kalvo’ya sunum yapıp, yorumlarını dinleme şansı edinecek.

Dördüncü kez bu eğitimi Galataperform’da verecek olan Ceyda Aşar, oyunculuk, öykü yazarlığı, film eleştirmenliği ve senaristlik deneyimlerinden faydalanarak hazırladığı bu farklı eğitimde, katılımcılarla birebir çalışarak, kendi meselelerinin derinliğine inmelerine dair cesaret veriyor ve yazmanın oyuncul yönlerini de keşfetmelerini sağlıyor. Örnek filmlerden izletilen parçalar, derste oynanan interaktif oyunlar, doğaçlama yazım çalışmalarıyla, teorik bilgilerin hızlıca içselleştirilmesini sağlıyor.

Takvim: Kasım 2016 – Ocak 2016
Gün/Saat: Her Pazartesi 19.00- 22.00
Başvuru ve Bilgi için: 0530 2602524

Yer: GALATAPERFORM.
Büyük Hendek Cad. No: 21/1
Galata Kuledibi 34420 Beyoğlu