YÖNETMENLİK

GalataPerform‘un 2006 yılından beri yürüttüğü Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi‘nin OYUN YAZARLIĞIİLERİ OYUN YAZARLIĞI ve YÖNETMENLİK atölye programları bu sene Kasım 2017-Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

2017-2018 sezonunda Yeni Metin Yeni Tiyatro Atölyeleri yurtdışından programa dahil olacak yabancı eğitmenlerle ön plana çıkıyor. Program kapsamında Romanya’dan Stefan PecaAlmanya’dan David Gieselmanİsveç’ten Asa LindholmPolonya’dan Arthur Palyga’nın ağırlanması planlanıyor. Bu isimlerin yanında İspanya’dan ve Fransa’dan belirlenecek isimler de program çerçevesinde ilan edilecek.

Atölyelerin katılımcıları Kasım ayından itibaren GalataPerform’un Genel Sanat Yönetmeni, oyun yazarı ve yönetmen Yeşim Özsoy’un yönetiminde 7 aylık atölye programına başlayacaklar.

Atölye yöneticisi Yeşim Özsoy, yurt dışında farklı festivallerde ve etkinliklerde oyunları sahnelenen, oyunları farklı dillere çevrilen, Amerika’da Northwestern Üniversitesi Gösteri Sanatları Araştırmaları’nda yüksek lisans yapmış, Columbia Üniversitesi Tiyatro Tarihi ve Teorisi derslerinin yanı sıra Sarah Lawrence College’da Oyunculuk, Yazarlık ve Yönetmenlik Uygulamalı lisans eğitiminden dersler almıştır. Boğaziçi Üniversitesi ve Studio Oyuncuları’nda eğitmenlik yapmış, 2015-2016 sezonunda Mimar Sinan Üniversitesi Çağdaş Dans Bölümünde ders veren GalataPerform’un Genel Sanat Yönetmeni çok yönlü ve Afife ödüllü bir sanatçı.

Yönetmenlik Ana Kadro
Yeşim Özsoy
Serkan Salihoğlu

Misafir Eğitmenler
Çağrı Şensoy
Emrah Eren
Mark Levitas
Ayşe Lebriz Berkem
Yusuf Demirkol
Murat Mahmutyazıcıoğlu

ve Romanya’dan Stefan Peca, Polonya’dan Artur Palyga, Almanya’dan David Gieselmann’la derslere katılım hakkı

Atölye Programı
1 Kasım – 30 Mayıs arasında 7 ay
Çarşamba 19:30 – 22:00 (Dramaturji, Metin Analiz ve Okuma dersi)
Cumartesi 12:00-15:00
GalataPerform’un bu sezon yer alan 7 projesinde pratik deneyim dersi zorunludur.

Ücret: ayda 350 TL

Bilgi için: 0530 2602524
yenimetinyenitiyatro@galataperform.com