İleri Oyun Yazarlığı

Yeni Metin Yeni Tiyatro İleri Oyun Yazarlığı Atölyesi, Oyun Yazarlığı Atölyelerine katılmış ve oyun metninin temel prensiplerine hakim fakat yazarlık alanında derinleşmek isteyen ya da bireysel olarak oyun yazan ve profesyonel desteğe ihtiyacı olan oyun yazarlarına açıktır.

Atölye programı özel olarak İleri Yazarlık için hazırlandı ve sene içinde yazılan oyunlar sene sonundaki Festivalde bir seçki olarak oyun okuması şeklinde sahnelenecektir.

Atölye Ocak 2019 – Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Atölyeler GalataPerform’un Genel Sanat Yönetmeni Yeşim Özsoy önderliğinde şekillenecek. Yazar/yönetmen/oyuncu Yeşim ÖZSOY yurt içinde ve dışında farklı festivallerde ve etkinliklerde oyunları sahnelenen, oyunları farklı dillere çevrilen, Amerika’da Northwestern Üniversitesi Gösteri Sanatları Araştırmaları’nda yüksek lisans yapmış, Columbia Üniversitesi Tiyatro Tarihi ve Teorisi derslerinin yanı sıra Sarah Lawrence College’da Oyunculuk, Yazarlık ve Yönetmenlik Uygulamalı lisans
eğitiminden dersler almış, Boğaziçi Üniversitesi ve Studio Oyuncularında eğitmenlik yapmış çok yönlü, Afife ödüllü bir sanatçı.

Atölye Eğitmenleri

Yeşim Özsoy (Oyun Yazarı – Yönetmen – Oyuncu)
Ferdi Çetin (Yazar – Dramaturg)

Yurtdışından Misafir Eğitmenlerle Atölyeler

Bu sene programa dahil olacak yabancı eğitmenler Fransa, Romanya, Almanya, İsveç, Polonya, Norveç ve İspanya’dan seçilecek. İlerleyen zamanda ilan edilecek yabancı eğitmenler programın önemli bir parçası.

Geçtiğimiz yıl bu kapsamda Yeni Metin Yeni Tiyatro Atölyelerinde Ronan Cheneau, David Bobee, Samuel Gallet, David Leon, Maria Velasco, Asa Lindholm, Peca Stefan, Finn Iunker ders verdi.

Haftalık Ders Programı

Her Cumartesi 15:30-18:30 arası
Atölye Ocak-Haziran 2019 arası 6 ay sürer.

Ayrıntılı bilgi için yenimetinyenitiyatro@galataperform.com adresine e-posta gönderebilir veya 0530 2602524 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Etkinlik Detayları
  • Başlangıç Tarihi
    30 Mart 2019 15:30
  • Bitiş Tarihi
    30 Mart 2019 18:30
  • Kategori