6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’un 3. maddesi uyarınca, GalataPerform Tiyatrosu ile ilgili bilgilerin tümü, galataperform.com alan adı ile yayın yapan web sitesinin Hakkımızda sayfasında yer almaktadır. galataperform.com, siz değerli sanat severlerin; çevirimiçi ortamda biletini en hızlı ve kolay bir şekilde almanızı amaçlamaktadır. Aşağıda yer alan Mesafeli Satış Sözleşmesini, müşteri olarak sizi memnun kılacak ve galataperform.com’daki satın alım sürecindeki tüm detaylar hakkında sizi bilgilendirecek şekilde tasarladık. galataperform.com web sitesine üye olarak ve/veya bilet alım işlemlerini gerçekleştirerek, Kullanım Koşullarını, Mesafeli Satış Sözleşme hükümlerini, Üye Kullanıcı ve Gizlilik Sözleşmesini okuduğunuzu, anladığınızı ve içeriklerini aynen kabul etmiş sayılacağınızı belirtir, satış politikası ve/veya sözleşme hükümlerinin aksine bir talebinizin ya da şikayetinizin olması durumunda, herhangi bir bilet alım işlemi gerçekleştirmeden ve siparişinizi onaylamadan önce, İletişim sayfasını ziyaret ederek, ilgili sayfada yer alan telefon numarası ve/veya e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçmenizi öneririz. Sitemizden bilet satın alarak ve satın alma işleminizi onaylayarak, işbu sözleşme hükümlerine bağlı olduğunuzu kabul etmektesiniz. galataperform.com aracılığı ile bilet satın aldığınızda, etkinlik biletleri ile ilgili tüm sürece, prosedürlere ve işlemlere aşağıda yer alan sözleşme hükümlerinin aynen uygulanacağını önemle belirtiriz.
Ayrıca, siparişinizi onaylayarak; bileti satın almadan önce;

a) şirketimiz ile ilgili gerekli tüm bilgileri ve iletişim adreslerini,

b) satın aldığınız bilete ve hizmete ilişkin tüm özellikleri ve ayrıca tüm vergiler dahil toplam bilet/hizmet fiyatını ve varsa tüm ek masrafları,

c) ödeme, teslimat, ifaya ilişkin bilgileri ve şikayetlere ilişkin sözleşmede düzenlenen çözüm yöntemlerini,

d) uyuşmazlık konusunda başvurularınızı Tüketici Mahkemesine veya Tüketici Hakem Heyeti’ne yapabileceğinize dair sözleşmesel bilgileri,

e) Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15 (g) maddesine istinaden cayma hakkınızın olmadığını ve neticeten sözleşmede düzenlenen tüm hükümleri bildiğinizi yazılı olarak kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.
Satın alma işlemini onaylamadan önce, sizlerden onayınız kapsamında, yazılı şekilde ön bilgilendirme onayı alındığını ve ön bilgilendirme onayının işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olduğunu ayrıca ve önemle vurgularız. İlaveten, işbu sözleşme ile “bilet satın alma işleminizin onaylanması durumunda ödeme yükümlülüğü altına gireceğiniz” konusunda açık ve anlaşılır şekilde bilgilendirildiğinizi de önemle bilmenizi isteriz.

Bilet ile İlgili Şart ve Koşullar

1. galataperform.com, yetkili bilet satış platformu olarak, biletini satın aldığınız etkinliği düzenleyen “tiyatrolar, sahne, etkinlik mekanı veya organizatör” (Bundan böyle her biri “Etkinlik Organizatörü” diye anılacaktır) adına bilet satar ve bilet başına hizmet bedeli alabilir, ancak, bilet fiyatlarını veya oturma yerlerini belirleme konusunda hak ve yetkiye sahip değildir. Bileti satın alan kişi, satın aldığı bileti hiçbir ticari amaç gütmeksizin, münhasıran şahsi kullanımı için satın aldığını, Etkinlik Organizatörü veya temsilcileri tarafından açıkça yazılı izin verilmesi haricinde, bileti, hiçbir ticari iş veya faaliyet için kullanmayacağını beyan ve taahhüt eder. Örnek vermek gerekirse, satın alınan bilet, üçüncü kişilere her ne şekilde olursa olsun satılamaz, biletin ilave ücretle ya da başka şekilde satışı teklif edilemez; satın alınan bilet, reklam, yarışma ve çekilişler de dahil olmak, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere promosyon veya diğer ticari amaçlarla kullanılamaz.

2. Etkinlikler için kişi başı maksimum bilet adedini Etkinlik Organizatör’ü belirler. Bu sayı, etkinlik detay sayfasında, satın almanın ikinci aşamasında belirtilir. galataperform.com, herhangi bir şekilde, belirtilen maksimum bilet adedinden fazla bilet alınması durumunda satın alınan biletleri, önceden bildirimde bulunmaksızın tek taraflı iptal etme hakkını saklı tutar.

3. Biletlerinizi kontrol ve muhafaza yükümlüğü size aittir. Normal şartlar halinde tüm satışlar kesin ve iadesizdir. Kaybolan, çalınan ya da herhangi bir şekilde tahrip olan biletlerden dolayı galataperform.com hiçbir şekilde sorumlu değildir.

4. Etkinlik Organizatörü çeşitli sebeplerle etkinlikleri iptal edebilir veya tarihlerini değiştirebilir . Bu durumda uygulanacak prosedürü organizatör belirler ve duyurur. Etkinliğin iptal edilmesinden ve/veya etkinlik tarihinin değiştirilmesinden galataperform.com sorumlu olmayıp, Etkinlik Organizatörü sorumludur. İlgili etkinliğin iptal edilip edilmediği ile tarihi değiştirilmiş bir etkinliğin yeni tarihi ve saati konularında yapılan duyurulardan bilgi sahibi olma sorumluluğu size aittir. Bir etkinliğin iptal edilmesi veya tarihinin değiştirilmesi durumunda Etkinlik Organizatörü’nden gerekli yetkiyi almamız şartına bağlı olarak bilet hamillerini söz konusu iptalden veya değişiklikten haberdar etmek için makul gayreti göstereceğiz. Bununla birlikte bilet hamillerinin etkinlik tarihinden önce iptalden veya değişiklikten mutlak surette haberdar edileceği konusunda hiçbir taahhütte ve/veya garantide bulunamayız.

5. Kural olarak, tüm bilet satışları kesindir. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15 (g) maddesine istinaden satın aldığınız biletlere dair cayma hakkınız bulunmamaktadır. Satılan biletlerin herhangi bir şekilde kaybolması, çalınması, hasar görmesi ya da imha olması durumunda, bilet değiştirme/yeni bilet basma ya da para iadesi yapılmaz. Etkinliğin iptal edilmesi haricinde, satılan biletler, satış işlemi sonrasında hiçbir şekilde iptal edilmez, değiştirilmez ve ücret iadesi yapılmaz. Ancak, bilet sahibinin tarihi değiştirilmiş etkinliğe katılmasının mümkün olmadığı hallerde bilet hamillerine ücret iadesi yapılabilir. Ücret iade tutarları, satın alınan biletin üzerinde yazılı ücret ve bilet başına uygulanan ilgili hizmet bedeli ile sınırlı olup, işlem bedeli ya da sair başkaca bir bedelin talebi mümkün değildir. Bununla birlikte, etkinliğin iptali veya ertelenmesi durumunda, Etkinlik Organizatörü geri ödeme şartları konusunda bazı sınırlandırmalar getirebilme hakkına sahip olduğu gibi, programda değişiklik yapma hakkına da sahiptir. Geri ödemeler konusunda organizatörün belirlediği son iade talebi tarihlerine ve diğer talimatlara uyulması sizin sorumluluğunuzdadır. Organizatör tarafından belirlenen iade tarihleri dışında bilet ve/veya bedel iadesi yapılamaz. Bu kapsamda galataperform.com hiçbir sorumluluk üstlenmez. galataperform.com yalnızca kredi kartı ile ödeme kabul eder; dolayısı ile, iptal edilen ve ertelenen etkinliklerde bilet tutarı yalnızca satın alma işleminin yapıldığı kredi kartına iade edilir. İade süresi kullanılan kredi kartının bağlı olduğu bankaya göre değişkenlik gösterebilir.

6. Biletler ve/veya biletin satın alınması şartları, ilgili mekan ve Etkinlik Organizatörü’nün kurallarına göre düzenlenmiştir. Bu kural ve düzenlemelerden herhangi birini ihlal etmeniz ya da hasara, rahatsızlığa yol açmanız, hukuka aykırı ve/veya suç teşkil edebilecek davranışlar sergilemeniz durumunda, Etkinlik Organizatörü sizi mekân dışına çıkarma ya da mekâna almama hakkına sahiptir.

7. Etkinlik mekânına giriş ve çıkışlar, Etkinlik Organizatörü’nün belirlediği kural ve düzenlemelere bağlı olarak yapılır. Etkinliğe geç kalırsanız, tamamen Etkinlik Organizatörü’nün belirlediği kural ve düzenlemelere bağlı olarak içeri girebilirsiniz. Etkinlik bir tiyatro oyunu ise; başladıktan sonra, salona kesinlikle seyirci alınmamaktadır. Oyun başladıktan sonra gelen bilet sahibinin bileti açığa alınmaz, başka tarihteki bir etkinlikle değiştirilmez, ücret iadesi yapılmaz. Geç kalanların içeriye alınması konusunda galataperform.com hiçbir garanti veremez ve sorumlu değildir.

8. Belirli bir tarihe ve etkinliğe alınan biletler, yalnızca o etkinlik ve tarih için geçerlidir. Bilet sahibinin, katılamaması durumunda biletiniz açığa alınamaz, başka tarihteki bir etkinlikle değiştirilemez, ücret iadesi yapılamaz.

9. Fotoğraf makinesi, cep telefonu veya kayıt ekipmanlarının kullanımı Etkinlik Organizatörünün belirlediği kural ve düzenlemelere bağlıdır. Bu nedenle fotoğraf makinesi veya diğer kayıt ekipmanlarının, lazer kalemi ve cep telefonlarının etkinlik mekanına sokulması yasaklanabilir.

10. galataperform.com, Etkinlik Organizatörü ve etkinlik mekânı, müşterilerin şahsi eşyalarıyla ilgili hiçbir sorumluluğu üstlenmez.

11. Etkinlik Organizatörü, müşterilerin dışarıdan getirdiği yiyecek ve içeceklerin mekâna sokulmasını yasaklayabilir.

12. Bilet hamili, sadece bilet üzerinde belirtilen bir adet yer üzerinde hak sahibi olup, etkinlik mekânı veya Etkinlik Organizatörü, bilet sahibine, bilet üzerinde belirtilen yerden farklı bir yer verme hakkını saklı tutar. Bu durumdan yanlızca Organizatör sorumlu olup,galataperform.com sorumlu değildir.

13. galataperform.com, bilet üzerinde yazılı bedel ve var ise ilgili hizmet bedeli dışında, biletlere/bilet satışlarına ve/veya etkinliklere ilişkin olarak başkaca hiçbir yükümlülük, taahhüt ve sorumluluk altında değildir. galataperform.com’un sorumluluğunun bu madde ile sınırlı olduğunu ve her koşulda, işbu maddedeki sorumluluk limiti dışında, galataperform.com’u sorumlu kabul etmeyeceğinizi önceden kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırsınız.

14. Bilet satın alma işlemiyle ilgili bilgi almak isterseniz galataperform.com’un İletişim sayfasında yer alan iletişim numarası üzerinden bizi arayabilirsiniz.

15. İşbu sözleşme metni, sözleşmenin kurulmasından sonra, galataperform.com tarafından saklanmakta olup, bu sözleşmeye, revize tarihleri itibariyle sitemizin Mesafeli Satış Sözleşmesi bölümünden daima erişebilirsiniz. Dilerseniz, sözleşmenin çıktısını almak suretiyle, fiziki kopyasına da kolayca erişebilirsiniz.

16. Sitemizin kullanımına ve işbu sözleşmeye dair gizlilik kuralları, Gizlilik Politikası bölümünde yer almaktadır. Gizlilik Politikası, işbu sözleşmenin eki ve ayrılmaz bir parçası olup, sözleşme ile birlikte aynen uygulanacak ve hüküm ifade edecektir. Dolayısı ile işbu sözleşmeyi ve/veya satın alma işlemini onaylayarak, Gizlilik Politikası hükümlerini de kabul etmiş sayılacağınızı önemle belirtiriz.

17. galataperform.com, sizlerle ilgili elde edilen kişisel verilerin saklanmasından ve güvenliğinden sorumludur. Ayrıca, kişisel verilerinizin sizlerin onayı olmaksızın, biletinizi satın aldığınız etkinliğin organizatörü haricinde üçüncü kişilere iletilemeyeceği ve sizlere bildirilen amaçlar dışında başka amaçlarla kullanılamayacağını da belirtiriz.

18. Bu şart ve koşulların tamamı Türk Hukukuna tabidir. galataperform.com; biletinizi satın almadan önce sözleşme hükümleri ve içeriği konusunda, tüm tüketicileri önceden bilgilendirmiş olup, bileti satın alarak ve siparişi onaylayarak, işbu sözleşmenin düzenlemeleri hakkında tarafınıza ön bilgilendirme yapıldığını da kabul etmiş sayılacağınızı ve bu maddenin yazılı delil vasfında ispat vasıtası olduğunu da belirtiriz.

İşbu sözleşmeden ve/veya hizmet ya da bilet satın alma işlemlerinden dolayı herhangi bir ihtilafın doğması durumunda, uyuşmazlığı öncelikle sulhen gidermeye çalışmak temel hedefimizdir. Buna karşın, sulh ile çözülemeyen durumlarda, sitemizden bilet satın alan siz tüketicilerin, olası sorunlarını ilgili mevzuatta yayımlanan parasal sınırlar çerçevesinde Tüketici Hakem Heyeti’ne ve/veya Tüketici Mahkemelerine götürebileceğini bilmenizi isteriz.